17

Autorzy: Jean-Francois Revel i Matthieu Ricard
Cena: 30,00 PLN
ISBN: 83-87588-45-8
Ilość stron: 308
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: twarda, szyta, obwoluta

 

 

 

 Książka wydana z okazji wizyty w Polsce J.Ś. XIV Dalajlamy


"W tej książce cudowne jest to, że pokazuje jak owocny może być otwarty, serdeczny dialog. Choć rozmówcy inaczej patrzą na człowieka i szukają wiedzy na różne sposoby, obaj mówią nam przecież, że nie idzie o to, czy życie ma sens, lecz o to, czy mu go nadamy."

– JEGO ŚWIĄTOBLIWOŚĆ XIV DALAJ LAMAJean-Francois Revel urodził się w 1924 roku. Jest członkiem Akademii Francuskiej. Jego książki, w tym best-sellery Bez Marksa i Jezusa oraz Jak giną demokracje, przełożono na wiele języków. Był redaktorem opiniotwórczego L'Express. Mieszka w Paryżu.

Jeden z najwybitniejszych francuskich intelektualistów, zdobył sławę, rzucając wyzwanie komunizmowi i chrześcijaństwu. Dwadzieścia siedem lat temu jego syn Matthieu Ricard zrezygnował z obiecującej kariery naukowej i zaczął studiować i praktykować buddyzm tybetański pod kierunkiem najwybitniejszych nauczycieli naszych czasów.

Ojciec i syn, filozof i mnich, spotkali się w Nepalu, by zadać sobie pytania, które od wieków stawia sobie ludzkość. Czy życie ma sens? Czym jest świadomość? Czy człowiek jest wolny? Co dały nam odkrycia naukowe i postęp techniczny? Czym jest cierpienie, wojna, nienawiść? To nie jest abstrakcyjna rozmowa. Mówią o etyce, prawach człowieka, odpowiedzialności, wiedzy i wierze, o swoich poszukiwaniach sensu życia.

Ich rozmowa zmienia się w fascynujący, głęboki i inspirujący dialog między Wschodem i Zachodem, łączący idee z codziennym życiem, emanujący mądrością, która może wzbogacić nasze życie.


Matthieu Ricard urodził się w 1946 roku. Jest doktorem biologii molekularnej. W 1972 roku przeniósł się do Indii, gdzie studiował pod kierunkiem wielu wybitnych tybetańskich nauczycieli buddyjskich. Jest tłumaczem i autorem Podróży do oświecenia. Mieszka w klasztorze Szeczen w Nepalu.

________________________________________________________________________


Cena 1 egzemplarza: 30,00 zł
Do ceny należy doliczyć koszt przesyłki pocztowej.

Koszty dostawy
Płatność przelewem na konto Instytutu Marpy (przesyłka ekonomiczna).
Koszt dostawy - 10,00 zł
Płatność przelewem na konto Instytutu Marpy (przesyłka priorytetowa).
Koszt dostawy - 12,00 zł
Odbiór osobisty (płatność gotówką) - 0,00 zł

Czas doręczenia przesyłki wg regulaminu Poczty Polskiej.
Należy powiadomić wydawcę drogą e-mail, pod jaki adres należy wysłać publikację.

Konto wydawcy:

Instytut Marpy
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12
Warszawa 03-982

nr konta: PL 20 1090 2590 0000 0001 3214 4871
z dopiskiem “Mnich i Filozof”

Dystrybucja:
Edyta Kryszkiewicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja Instytutu Marpy
71-403 Szczecin
ul. Niedziałkowskiego 47A/4

tel. +48 91 424 45 80
fax +48 91 450 05 09